Gry logiczne dla dzieci Nowości na 2024 Popularne

Gra logiczna dla dzieci - najlepsze gry pamięciowe na 2024

Gra planszowa logiczna to jedna z wielu kategorii zabaw łączących dobrą, dziecięcą zabawę z jednoczesnym wysiłkiem umysłowym. Gry układanki logiczne to doskonały sposób na stymulowanie mózgu dziecka, dzięki czemu od najmłodszych lat będzie ono zdobywało niezwykle ważne umiejętności analitycznego myślenia. Gry logiczne planszowe mogą wykorzystywać do nauki planszę, karty czy inne, bardziej rozbudowane elementy. W naszym sklepie znajdą Państwo wiele propozycji zabaw wymagających logicznego myślenia, które zapewnią długie godziny rozrywki nie tylko dziecku, ale także jego rodzicom.

Gry logiczne dla kilkulatka

Planszowe gry logiczne nie są zarezerwowane wyłącznie dla starszych dzieci. Wybierając gry planszowe dla małych dzieci warto zwrócić uwagę jednak na wielkość części, tak aby zabawa przebiegała w sposób bezpieczny. Dostępne na rynku gry dla dzieci logiczne przeznaczone dla maluchów cechują się wyrazistymi, zwykle kontrastowymi barwami i wyraźną, różnorodną strukturą stymulującą szare komórki dzieci. Dzięki prostym zasadom pierwsze gry logiczne mogą być z powodzeniem świetną zabawką nawet dla poznającego świat dwulatka. Pamiętaj, że pomimo, iż gry przeznaczone dla małych dzieci są sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa zabawa powinna zawsze przebiegać pod czujnym okiem rodzica.

Wyświetlanie 1–48 z 63 wyników

Filtry

Wśród propozycji gier dla małych dzieci w naszym sklepie mogą Państwo także znaleźć gry edukacyjne dla 2 latka, gry edukacyjne dla 2 latka oraz gra zręcznościowa dla 3 latka.

Gry logiczne dla dzieci 4 lata

Gry planszowe logiczne dla dzieci w tym wieku mają za zadanie wypracować koncentrację na powierzonym zadaniu. Wszelkie dopasowywanie elementów, łamigłówki i zagadki dopasowane są do przedziału wiekowego dziecka i sprawiają mu dużo satysfakcji. Zabawki te mogą być zarówno metalowe, jak i drewniane, co wiąże się z przyjemnym dla dzieci materiałem zachęcającym do zabawy. Dzięki grze logicznej dziecko może zobaczyć m.in. pewne schematy, zależności i powiązania, rozwijające jego postawy i umiejętności postrzegania świata.

Logiczne gry planszowe dla starszych dzieci

Gry logiczne planszowe dla dzieci nieco starszych często wplatają w zasady gry elementy matematyczne, dzięki czemu umożliwiają przygotowanie dziecka do czekającego go w przyszłości etapu szkolnego. Zabawki te mają za zadanie połączenie nauki liczenia z przyjemną formą zabawy. Występuje także wiele dziecięcych wersji gier dla dorosłych graczy, których fabuła i ogólny schemat nawiązuje do znanych osobom starszym tytułów. Taka gra staje się doskonałym animatorem wolnego czasu dla całej rodziny. Wiele gier dzięki swojej prostocie elementów i małej wielkości zalicza się do gier podróżnych, które mogą umilić niejedną, długą wycieczkę. Celem gry może być przykładowo dopasowanie do siebie podobnych elementów lub zapamiętanie ich położenia. Różne planszówki to także okazja do spędzania czasu w świecie rzeczywistym, który z uwagi na wszechobecne technologie zaczyna być coraz rzadziej postrzegany przez dzieci jako atrakcyjna forma spędzania czasu.

Do świetnych zabaw należą bez wątpienia także karty do gry, gry planszowe oraz gra towarzyska.

W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór produktów dla osób w każdym wieku. Oferta ta sprawia, że mogą Państwo spędzić czas z dzieckiem w sposób kreatywny i rozwijający dziecięce zdolności. Setki osób pokochały gry logiczne za ważny walor edukacyjny, który podany jest w przystępnej dla dzieci formie. Rozgrywki w gry karciane logiczne z pewnością staną się wyczekiwanym elementem dnia, dlatego warto wybrać i zamówić dostępne w naszym sklepie produkty z tej kategorii.

×