Gry edykacyjne dla dzieci - 5% rabat w klubie

Gry edukacyjne planszowe dla dzieci

Gry planszowe podbijają serca nie tylko najmłodszych, ale też ich rodziców. Gry dla dzieci, a szczególnie gry planszowe i edukacyjne, świetnie sprawdzają się jako przykład atrakcyjnej formy nauki przez zabawę. Sprawdzają się również w gronie rodzinnym, dlatego często nazywane są grami towarzyskimi. A kiedy dodatkowo grę urozmaica ulubiony zwierzak lub bohater z bajki naszego dziecka, gwarantujemy świetną rozrywkę dla naszej pociechy.

Co dają gry edukacyjne dla dzieci?

Gry edukacyjne, tak zwane przez wiele osób gry logiczne, zapewniają doskonałą możliwość szerokiego rozwoju przez zabawę. Gry dla małych i dużych dzieci, ale także dla rodziców, to jakościowo spędzony czas. Rodzice, którzy swoje dzieci chcą nauczyć postaw zdrowej rywalizacji, przestrzegania zasad, współpracy w parach i grupach, chętnie wybierają dobre gry edukacyjne. To także wprowadzanie nawyków rozwijania zainteresowań w wielu dziedzinach. Gry edukacyjne dla dzieci to okazja do chwil wielopokoleniowej zabawy przy kartach ze znajomymi i rodziną.

Wyświetlanie 1–48 z 141 wyników

Filtry

Edukacyjne gry dla dzieci

Gdy nasze dziecko zaczyna bawić się klockami, zaczynamy zastanawiać się nad zabawkami, które będą dla kilkulatka stanowić wyzwanie i radość. Gry planszowe edukacyjne to nauka nowych informacji, ale także okazja do wspólnego spędzania czasu całej rodziny.

W jakim wieku wybrać gry edukacyjne?

Między 2 a 7 rokiem życia dzieci przechodzą fazę rozwoju przedoperacyjnego. Oznacza to, że już od drugiego roku życia uczyć się będą logicznego myślenia i rozwijać umiejętność dostrzegania ciągów przyczynowo- skutkowych. Dlatego w pierwsze gry edukacyjne warto zaopatrzyć już dwulatka. Oczywiście będą to zupełnie inne zasady, niż w przypadku starszych dzieci, ale warto, by nasz maluch małymi krokami wkraczał w świat logiki i skojarzeń.

Gry edukacyjne dla kilkulatka

Pierwsze gry, dzięki którym nasz maluch zacznie poznawać świat, są zazwyczaj kontynuacją zabawy klockami. Dzięki instrukcji poznamy warianty gry odpowiednie dla wieku dziecka, by odpowiadały jego umiejętnościom. Najpopularniejsze w tej kategorii są kilkuelementowe puzzle czy układanki poprzez dopasowywanie do kształtów. To świetna okazja do rozwoju mowy dziecka, poprzez powtarzanie nazw kolorów i kształtów.

Kiedy nasze dziecko osiągnie wiek przedszkolny, rozszerza się gama gier, w którą możemy je zaopatrzyć. U 3 latka gry i zabawy wspomogą proces nauki liczenia, a także wydłużyć zakres czasu koncentracji, w którym maluch jest w stanie zwrócić uwagę na pojedynczej czynności. 4 i 5 letni gracz poprzez gry planszowe edukacyjne nauczy się klasyfikować obiekty do kategorii, szukać elementów na planszy i rzucać kostką, co poprawi zręczność malucha. Te podstawowe umiejętności wydają się proste i nieskomplikowane, ale są niezbędnym elementem edukacji. Dzięki wspólnemu graniu w gry dla przedszkolaków, nasze dziecko rozpocznie edukację w szkole znając cyfry, liczby i litery oraz wiele więcej, jak np. kraje albo zwierzątka.

Najlepsze gry edukacyjne dla dzieci

W tej kategorii znajdziesz wyjątkowe propozycje tytułów, serii i zestawów edukacyjnych gier dla dzieci. Polecamy tę formę aktywności, dzięki której możesz tworzyć piękne wspomnienia ze swoim dzieckiem, ale też zdobyć chwilę spokoju, gdy dziecko pochłonie kojarzenie elementów czy dopasowywanie klocków. Konieczne sprawdź ofertę naszych gier, które idealnie sprawdzą się na prezent.

×