Artykuły plastyczne i kreatywne dla dzieci

Artykuły i zabawki plastyczne dla dzieci - niezbędnik małego kreatywnego artysty

Każdy rodzic doskonale wie, ile prac plastycznych produkuje jego pociecha. Maluchy uwielbiają rysować, malować, kolorować i wyklejać, a gotowymi dziełami chwalić się i obdarowywać dorosłych. W trosce o rozwój zdolności plastycznych Twojego dziecka, na Whybaby przygotowaliśmy ciekawe zabawki dla dzieci, zestawy kreatywne i urozmaicające prace plastyczne zabawki, które pozwolą każdemu małemu artyście na odkrycie pełni swojego niepowtarzalnego talentu.

Wyświetlanie 1–48 z 166 wyników

Filtry

Zabawki plastyczne i kreatywne - w jakim wieku zacząć?

Rozwój artystyczny dziecka można zacząć już od pierwszych miesięcy życia, kiedy dziecko samodzielnie trzyma główkę i skupia wzrok w jednym miejscu. Można wtedy zacząć malowanie paluszkami lub inne sensoryczne zabawy. Jednak plastyczne zabawki dla dzieci można zacząć wprowadzać koło 18 miesiąca życia. Proste i duże obrazki, które maluch może ozdabiać lub przybory, z których można lepić to świetny pomysł na zabawę - tu sprawdzą się na przykład kolorowanki do malowania wodą czy też malowanki do kolorowania farbami. Pamiętajmy, żeby pierwsze zabawki plastyczne dla 2 latka czy naklejki dziecięce wybrać z głową - skorzystać z zaleceń producenta co do wieku, sprawdzić trudność i przede wszystkim nie zostawiać maluszka, który mógłby wkładać do buzi farbki czy długopisy, bez opieki.

Kolorowanki, wyklejanki czy plakaty? Rodzaje zabawek plastycznych

W naszym sklepie oferujemy niezwykle szeroki wybór zabawek plastycznych dla dziewczynek i chłopców. Znajdziesz tutaj mozaiki, ogromne kolorowanki w formie plakatów, książeczki z naklejkami a nawet modele 3d do zbudowania! Nasze zabawki prace plastyczne można wypełniać kredkami i farbami, pachnącymi długopisami żelowymi, a nawet użyć do nich kolorowych koralików. W naszej ofercie każde dziecko znajdzie zabawkę idealną dla siebie, którą według własnego pomysłu i bez ograniczeń będzie mogło wypełniać swoimi talentami.

Zabawki plastyczne dla 3 latka - jak dobierać zabawki do wieku?

Jak już się dowiedzieliśmy, plastyczne artykuły to bardzo różnorodny wybór. Aby dobrze wybrać zabawki plastyczne dla 4 latka lub zabawki plastyczne dla 5 latka musimy zastanowić się, co będzie dla dziecka w danym wieku odpowiednio ciekawe, wymagające i edukacyjne. Ważne przy tym są również zainteresowania dziecka. Zabawki plastyczne dla 7 latka rozwijają zdolności artystyczne, ale też myślenie przestrzenne i umiejętności posługiwania się narzędziami. Warto kierować się podpowiedzią producenta, by dla młodszych dzieci nie wybrać zbyt skomplikowanych zadań, które je zniechęcą, a dla starszych na tyle wymagające obrazy, by były dla nich rozrywką.

Rozwój artystyczny - nie tylko zdolności plastyczne

Korzystanie z kreatywnych zabawek to nie tylko rozwój zdolności artystycznych. Dzięki używaniu twórczych materiałów maluch poznaje świat, rozwija się wyobraźnia i kreatywność Twojego dziecka, poprawiają zdolności manualne. Zabawki plastyczne to doskonały wybór, gdy zależy nam na wszechstronnym rozwoju dziecka. Dzięki ćwiczeniu rączki prace plastyczne pomogą w nauce pisania literek i cyferek, nazw kształtów i kolorów, a także kształtowaniu postaw.

Zabawki plastyczne - idealny pomysł na prezent

Kolorowanka, wyklejanka lub model 3d to akcesorium, które nigdy nie znudzi się dziecku i z pewnością będzie strzałem w 10 na każdą okazję. Sprawdź kolekcję naszych zabawek plastycznych i wybierz prezent idealny dla najmłodszego i najstarszego dziecka. Wybierz plastyczne zabawki, kolorowanki dziewczynki czy też notesy dla dziewczynek i zobacz, jak Twoje dziecko rozwija kreatywność i wyobraźnię dzięki najlepszym pomocom plastycznym na rynku!

×