Kolorowanki do malowania farbami

Kolorowanki do malowania farbami - zabawa dla małego artysty

Kolorowanki to świetna forma zabawy, która rozwija wiele wszechstronnych umiejętności dziecka. Malowanki do kolorowania farbami dla rodziców często oznaczają duży bałagan i tonę prania, gdy maluch przez przypadek wyleje kolorową wodę na wszystko, co go otacza. Warto jednak nie rezygnować z tej aktywności i zdecydować się na kolorowanki farbami dla dzieci, które z pewnością przyniosą pociesze wiele radości, a dodatkowo nauczą dziecko samodzielności w tworzeniu artystycznych projektów.

Malowanki z użyciem farb - w jakim wieku zacząć?

Kolorowanki dla dzieci farbami są idealnym rozwiązaniem szczególnie dla najmłodszych dzieci, które nie potrafią jeszcze dobrze trzymać kredek i dociskać je do papieru. Maluchowi dużo łatwiej będzie używać pędzla i farby niż twardych ołówków, które niewygodnie układają się w małej piąstce. Dla najmłodszych świetnym rozwiązaniem będzie kolorowanie palcami, które można wprowadzić do aktywności dziecka właściwie od momentu, gdy potrafi już siedzieć. Dla maluchów poniżej drugiego roku życia należy wtedy wybrać bezpieczne farbki, które nie zawierają szkodliwych składników. Każdy rodzic doskonale wie bowiem, jak szybko mała rączka trafia do buzi, gdy choć na chwilę oderwie się wzrok od małego urwisa.

Kolorowanki - wprowadzenie do nauki pisania

Wymagające użycia farby kolorowanki to świetne rozwiązanie także dla starszych dzieci. Trzymanie pędzla w rączce i ćwiczenie nadgarstka przygotuje malca do korzystania z kredek, a wkrótce długopisu, którym przedszkolak będzie uczył się pisać pierwsze literki. Czas spędzony na kolorowaniu w liniach sprawi, że dziecku łatwiej będzie samodzielnie sprostać wyzywaniu szlaczków i wzorów, które postawi przed nim nauka w szkole. Kolorowanki na farby to też możliwość ćwiczenia nazw kolorów, zwierząt, kształtów i liter, które zawierają obrazki.

Świat zabawy i bajek malowanych farbami

Wspólne korzystanie z kolorowanek do kolorowania farbami stwarza niepowtarzalną okazję do wejścia w świat dziecka i rozwijania jego wyobraźni. Dobór kolorów i historie, jakie opowie nam nasze dziecko wyjaśniając swoje dzieło sztuki sprawi, że będziemy pełni podziwu dla naszego malca. Wystarczą obrazki do kolorowania farbami, kilka kolorowych płynów i pędzel, by nasze dziecko pochłonęła sesja artystycznego szaleństwa.

Wybierz obrazki, które pokocha Twoje dziecko

Kolorowanki do farb stworzone są z odpowiedniego typu papieru który sprawia, że mokry obrazek nie powinien przebić poprzez kartki na inne obrazki. Dzięki takiemu rozwiązaniu maluch będzie mógł bawić się malowanką do farb długo i bez obaw, że zniszczy się cała książeczka. Wybierając idealną dla naszego dziecka malowankę do malowania farbami warto poszukać obrazków, które zawierają ulubione postaci naszego malucha, np. bohaterów bajek lub wybrane zwierzątka. Dzięki szerokiemu wyborowi kolorowanek na naszej stronie, każdy rodzic znajdzie idealną dla swojej pociechy opcję, która z pewnością pochłonie ją na długie godziny. Dlatego sprawdź nasze kolorowanki dla dzieci (na przykład kolorowanki wodne). Oferujemy także notesy ozdobne czy też książeczki z naklejkami.

×