Kolorowanki i malowanki dla dzieci - chłopca i dziewczynki

Różnorodne malowanki dla dzieci - kolorowe, wesołe, zabawne kolorowanki dla dzieci

Dobra zabawa z książką kolorowanką nie ma ograniczeń wiekowych. Młodsze dzieci, starsze dzieci jak i rodzice mogą rozwijać swoją wyobraźnię oraz pobudzać kreatywność, ponieważ kolorowanie daje możliwość wyrażenia siebie i jest wspaniałym pomysłem na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem oraz rozwijanie wyjątkowego talentu. Odpowiadając na potrzeby Twojej pociechy Whybaby oferuje zarówno kolorowanki dla chłopców, jak i kolorowanki dla dziewczynek. Rysunki wewnątrz książek posiadają postaci z bajek, różnego rodzaju obrazki, czy ulubionych bohaterów Twoich pociech. Dzięki kolorowankom maluch uczy się posługiwać kredkami i rysować po śladach, co ma wpływ na rozwój dziecka oraz jego motorycznych zdolności. Już w wieku dwóch lat dzieci zaczynają obszerniej poznawać świat i interesować się nowymi, nieznanymi przedmiotami. Dlatego właśnie oferujemy różnorodne kolorowanki, które skutecznie wspomagają rozwój Twojego dziecka.

Najlepsze kolorowanki dla chłopca i dziewczynki

Największą zaletą naszych kolorowanek jest różnorodność materiałów, jakimi posługują się dzieci przy wypełnianiu stron książeczki. Użycie kredek w połączeniu z naklejkami to niesamowita frajda dla malucha, która przy okazji rozszerza zakres umiejętności motorycznych dziecka. Najlepsze kolorowanki to takie, które odpowiadają wiekowi dziecka i zainteresowaniom naszej pociechy. Jak dobrze wiemy, praktyka czyni mistrza, dlatego dla maluchów przygotowaliśmy duże i proste kolorowanki, które z czasem zastąpią bardziej skomplikowane wzory, odpowiednie dla dumnych starszaków. Pamiętajmy, aby kolorowanki wybierać również pod kątem zainteresowań dziecka. Inne będą więc kolorowanki dziewczynki czy chłopca, przedszkolaka czy malucha.

Wyświetlanie 1–48 z 78 wyników

Filtry

Jaki wpływ na rozwój dziecka korzystanie z kolorowanek dla najmłodszych?

Obrazki do kolorowania niosą ze sobą wiele korzyści. Dzięki używaniu kolorowanek dzieci uczą się precyzji, która jest bardzo potrzebna przy nauce pisania liter i cyfr. Różnorodna tematyka kolorowanek sprawia, że dzieci w każdym wieku mogą nauczyć się czegoś nowego, a robiąc to w kreatywny i nieszablonowy sposób można im sprawić niesamowitą przyjemność. Korzystające z kolorowanek przedszkolaki do szkoły idą lepiej przygotowane nie tylko do nauki pisania, ale dzięki rozwiniętej wyobraźni oraz nabytym umiejętnościom stają się bardziej otwarte i kreatywne oraz częściej przedstawiają różne pomysły.

Na naszej stronie znaleźć można proste kolorowanki dla 3latka, do których pokolorowania wystarczy woda i duży pędzel. To rozwiązanie przeznaczone dla maluchów idealnie sprawdza się, gdy nasze dziecko nie potrafi jeszcze precyzyjnie wypełniać kształtów ulubionych bohaterów z bajek. Kolorowanki dla najmłodszych są idealną formą zabawy i należą do ulubionych zajęć dzieci, które przy tym ćwiczą koncentrację, uczą się jak poprawnie posługiwać się przedmiotami oraz rozwijają umiejętności manualne. Skomplikowane szlaczki i labirynty, które dzieci uwielbiają, w ciekawy i przyjemny sposób przygotują rączkę przedszkolaka do nauki pisania.

Nie należy także zapominać o zaletach kolorowanek edukacyjnych. Dzięki połączeniu obrazków z krótkim tekstem, tematyczne kolorowanki stwarzają idealną okazję do poruszenia różnorodnych problemów i zagadnień. Obrazki przedstawiające przeróżne sytuacje sprawiają, że dziecko poznaje świat i uczy się nie tylko kolorów, nazw zwierząt, warzyw czy owoców, ale też zasad funkcjonowania w społeczeństwie.

Różnorodność, która przyciąga nawet starsze dzieci

Kolorowanki i malowanki dostępne na naszej stronie pozwalają dzieciom spędzić godziny na kolorowaniu. W naszej kolekcji możemy znaleźć m.in. kolorowankę plakat, kolorowanki z naklejkami czy z gigantycznymi postaciami z ulubionych bajek. Obrazki do malowania i rysowanki, które przedstawiają ulubionych bohaterów bajek sprawiają, że przedszkolak chętniej sięgnie do książeczki z rysunkami do kolorowania, a dzięki temu przy dobrej zabawie poprawi motorykę małą, której mozolne ćwiczenie nie należy do ulubionych rozrywek dzieci.

Wystarczy książka i wspólne kolorowanie!

Jeśli chcą państwo znaleźć prosty sposób, by dzieci nieświadomie, aczkolwiek z wielką dozą zabawy się uczyły się i poznawały świat, wystarczy wybrać najlepsze kolorowanki dla dzieci (na przykład kolorowanki do malowania farbami czy wodne kolorowanki) dostępne na naszej stronie. Szeroki wybór rysunków do malowania z pewnością zainteresuje dzieci w różnym wieku, a rysowanka z ulubionymi postaciami, które są wręcz uwielbiane przez dzieci w wieku przedszkolnym, to gwarancja udanego prezentu. Sprawdź także notatnik czy też naklejki dla dzieci.

×