Gry planszowe dla dzieci - fajne planszówki

Gry planszowe dla dzieci - nowości i popularne planszówki na 2024

Gry planszowe dla dzieci podbijają serca maluchów jako ulubione zabawki, ale to także świetna forma nauki przez zabawę dla najmłodszych i całej rodziny. Gry planszowe pozwalają na wspólne rozgrywki, które dają okazję spędzić długie godziny z naszymi dziećmi i lepiej poznać ich zainteresowania. Fajne gry planszowe dają także możliwość, aby nauczyć dziecko umiejętności praktycznych i ważnych zasad funkcjonowania w społeczeństwie. Ciekawe planszówki dla kilkulatka pochłoną w zabawie całą rodzinę i pomogą kreatywnie spędzić czas. Przygotowaliśmy najlepsze gry planszowe dla chłopców i dziewczynek, które zainteresują wasze pociechy.

Wyświetlanie 1–48 z 195 wyników

Filtry

Jakie gry planszowe dla dzieci wybierać?

Fajne gry planszowe dla całej rodziny to takie, które są na tyle proste w mechanice gry. Dziecko w określonym wieku powinno czuć, że ma szansę wygrać nawet ze starszymi osobami, a równocześnie tak skomplikowane, żeby szybko się nie nudziły i stanowiły wyzwanie w każdej rozgrywce. Wybierając gry planszowe dla dwulatka zwróć uwagę, aby takie gry nie posiadały małych elementów. Dla najmłodszych dzieci, m.in. dla 3-latka, najfajniejszym wyborem są gry pamięciowe memory, czyli kafelki z pasującymi do siebie parami. Gry planszowe dla 4-latka jaki dla 7-latka to odrobinę bardziej skomplikowane opcje, często są to gry strategiczne.

W naszym sklepie znajdziesz gry planszowe, w które z łatwością zagrasz nawet z maluchem i starszakiem. Pierwsze gry planszowe dla małych dzieci rozwijają przede wszystkim cechy motoryczne czy naukę mowy, a ich zasady są proste. Co ciekawe, wiele planszówek dostępnych na naszej stronie jest odpowiednich dla dzieci w każdym wieku! W popularną grę z układaniem wieży i wyciąganiem klocków bawić się może maluch, zwyczajnie układając pojedyncze elementy, a wraz z dorastaniem naszego dziecka odkryjemy, że jest to świetna gra zręcznościowa dla 4 latka. Podobnie gry opierające się na labiryncie, których stopień trudności zagadki można zwiększać wraz z wiekiem naszej pociechy. Koniecznie sprawdź propozycje gier przygotowane przez zaufane marki, takie jak londji albo djeco.

Wybierając grę planszową, sprawdź opis gry i zwróć uwagę na podany wiek oznaczony przez producenta gry. W ten sposób wiesz, że gra jest bezpieczna dla dziecka i że będzie zaprojektowana pod kątem etapu rozwoju stosownego do tego właśnie wieku. Pomocne są w tym kategorie przygotowane w sklepie; sprawdź gry planszowe wg. wieku dla kilkulatka:

Jakie zalety dla dzieci przynosi granie w gry planszowe?

Gra planszowa to popularna zabawka dla dziecka, która zaliczana jest do wartościowych zabawek. Planszowe gry dla dzieci to pretekst dla całej rodziny do wspólnego spędzania czasu w świetnej atmosferze. Poprzez powtarzanie gier, dziecko uczy się podchodzić do problemów z różnych stron, starając się przechytrzyć przeciwnika, maluch rozwija myślenie kreatywne. Przegrana uczy dziecko akceptować porażkę, wzmacnia psychikę i uczy, że nic nie przychodzi w życiu łatwo, czasem trzeba się postarać bardziej, aby zwyciężyć. Gry planszowe dla dzieci bawią i jednocześnie uczą. Spośród wielu benefitów gier planszowy, do najważniejszych możemy zaliczyć:

  • cierpliwość,
  • zdolności poznawcze,
  • zdolności matematyczne,
  • myślenie strategiczne,
  • skuteczność w rozwiązywaniu problemów,
  • zdolność koncentracji,
  • dojrzałość emocjonalną.

Podążanie za prostymi regułami to także cenna nauka wiążąca się z instrukcjami do gier planszowych. Im starsze dziecko, tym gry mogą być bardziej złożone i skomplikowane. Dla dzieci do 5 lat warto zainwestować w prostsze układanki, gry dla dzieci edukacyjne alb gry obserwacyjne. Dla 6-latków idealnym wyborem będą gry karciane czy proste planszówki z kostką. Gry bardziej zręcznościowe wymagające większej precyzji to fajny prezent dla dzieci, które rozpoczynają szkolną edukację i mogą bawić się z rówieśnikami często bez pomocy dorosłych. Sprawdź także za

Gra towarzyska dla dzieci

Gra planszowa to gra towarzyska, która sprawi, że chwile z dzieckiem staną się rozrywką dla całego grona rodziny. Gry towarzyskie umożliwiają miłe spotkanie w gronie najbliższych bądź przyjaciół. Wybór takiego spędzania czasu zapowiada chwile dobrej zabawy. Gry karciane dla dzieci cechują się zazwyczaj bogatymi kolorami, kształtami, co stanowi element przyciągający wzrok oraz umożliwiający jednoczesną naukę. Wybór ten scala ze sobą członków i stanowi atrakcję także dla starszych osób. W grach tych dziecko zazwyczaj musi wybrać pewne karty, zobaczyć znajdujące się na nich elementy i udzielić odpowiedzi. Rozwija to zmysły dziecka na wielu polach. Dodatkowo niektóre gry wiążą się poczuciem humoru, gwarantując wspólne chwile pełne radości, odpowiadając gustom całej rodziny.

Gry planszowe dla kilkulatka

Gra planszowa to zabawki, które przyczyniają się do rozwijania umiejętności społecznych dziecka. Wszelkie zagadki, losowania i zgadywania to nauka budowania interakcji z pozostałymi graczami. To także doskonały pomysł na prezent. Zadania dziecięcych gier towarzyskich mają za zadanie sprawdzić i doskonalić podstawowe umiejętności komunikacyjne dziecka. Wybierając gry towarzyskie dla dzieci, sprawiamy, że stają się one bardziej otwarte na otaczający ich świat i chętniej podejmują relację z każdą osobą.

Wszelkie gry towarzyskie planszowe opierają się na zabawie, w której bierze udział jeszcze co najmniej jeden przeciwnik. Wprowadzają element rywalizacji, co uatrakcyjnia spędzany czas i stanowi świetną rozrywkę. Pojedynek to także doskonała okazja do nauki radzenia sobie z porażką, wszak nie każda rzecz w życiu dziecka będzie zawsze szła po jego myśli. Gra może stać się wyzwaniem polegającym na kontrolowaniu swoich emocji i nauce rozwijania komunikacji. Planszowki towarzyskie, także te dla dzieci, to popularne gry, które nie bez powodu stały się modne w ostatnich czasach.

Gry elektroniczne, a gry planszowe?

Dzięki grom planszowym dzieci uczą się i bawią każdego dnia. Wprowadzając kilkuletnie dziecko w świat gier, zyskujemy więcej, niż nam się wydaje. Maluch poprzez zabawę rozwija strategiczne i logiczne myślenie, uczy się przyczynowo-skutkowej rzeczywistości oraz usprawnia funkcje motoryczne. Gry planszowe dla dzieci rozwijają spostrzegawczość i refleks, a przestrzeganie zasad powoduje pojawienie się cnoty uczciwości i wspomaga rozwój moralny. Gry kooperacyjne i gry towarzyskie planszowe to także świetna okazja do nauki współzawodnictwa i zdrowej rywalizacji. Gry planszowe mają ogromne znaczenie w rozwoju dzieci, dostarczając im nie tylko rozrywki, ale i cennych lekcji życiowych

Gry elektroniczne dla dzieci z kolei mają poważne wady. Nadmierne granie w gry elektroniczne może prowadzić do izolacji społecznej. Gracze często spędzają długie godziny przed ekranem, co może ograniczać ich interakcje z rodziną i rówieśnikami, a to z kolei może wpłynąć negatywnie na rozwój umiejętności społecznych. Długotrwałe siedzenie w jednej pozycji i patrzenie w ekran może przyczyniać się do problemów z wzrokiem, bólów pleców oraz innych kwestii ortopedycznych

×