Masa plastyczna dla dzieci, ciastolina, plastelina, modelina

Masa plastyczna dla małych dzieci - fantastyczna zabawa pobudzająca kreatywność

Masy plastyczne do zabawy pozwolą Twojemu brzdącowi tworzyć dowolne kształty. Plastyczna masa w ofercie naszego sklepu to m.in. masa piaskowa, slime, masa balonowa, ciastolina. Kreatywne masy plastyczne korzystnie wpływają na rozwój małej motoryki, czyli zdolności manualnych dziecka. Masa plastyczna dla rocznego dziecka stwarza ryzyko połknięcia. Plastelina dla 2 latka jest już odpowiednia, ciastolina albo glutek zapewnią brzdącowi dobrą zabawę. Masa plastyczna dla dwulatka dostarczy maluchowi nowych bodźców sensorycznych. Ciastolina masa plastyczna albo slime to kolorowa zabawka, z której maluch może formować kształty, modelować je i tworzyć figurki. Podczas modelowania maluszek może trenować swój dziecięcy układ motoryczny. Chcesz, żeby Twój maluszek był twórczy, zachęć go do kreatywnej zabawy masą plastyczną. Masy można lepić, można też podzielić masę na foremki i zmienić jej kolor barwnikami spożywczymi. Masa plastyczna dla dzieci może być dzielona na części i do każdej można dodać bezpieczny barwnik spożywczy, aby zmienić jej kolor. Taka zabawa pobudzi kreatywność Twojej pociechy.

Masy plastyczne dla małych dzieci - czy robienie masy DIY jest bezpieczne i czy warto?

Teoretycznie masy plastyczne dla dzieci (tak jak masa solna czy sztuczny śnieg) można zrobić samodzielnie w domu ale mogą być niebezpieczne w przypadku połknięcia ze względu na składniki, z jakich się je robi. Masę plastyczną można zrobić z różnorakich materiałów takich jak: klej wikol, pianka do golenia, soda oczyszczona, odżywki do włosów, bibuła, trzy łyżki cytryny oraz dwie łyżki oliwki (na przykład dla dzieci), suszone płatki róż, balsam do ciała. Składniki wystarczy połączyć w odpowiednich proporcjach, wymieszać i zalać ciepłą wodą. Jak widać, niektóre składniki nie nadaja się do jedzenia, więc zamiast zrobić masę plastyczną, bezpieczniej dla dziecka byłoby zamówić taką, która spełnia normy bezpieczeństwa i nie stanowi ryzyka dla Twojej pociechy. Przykładowe masy domowej roboty to np.: masa porcelanowa, masa mydlana, piankolina, żelowy gniotek (robi się go z balonów, żelatyny, barwnego brokatu i zalewamy wodą). Są również masy, które robi się z piasku, mąki ziemniaczanej, skrobi i wody. Istnieje także masa plastyczna do zabawy odpowiednia wyłącznie dla starszych dzieci, np. z samoutwardzalnego gipsu - w żadnym wypadku nie nadaje się ona dla maluszka i przedszkolaka. Masy plastyczne dla małych dzieci powinny być zrobione z bezpiecznnych dla składników. Masy plastyczne do zabawy oferowane w naszym sklepie są bezpieczne dla najmłodszych.

W naszym sklepie internetowym oferujemy szeroki wybór zabawek dla dzieci.

Aby zabawki znalazły się w Twoim domu wystarczy kliknąć. Na naszej stronie znajdą Państwo m. in.: zestawy artystyczne, w których skład wchodzą kredki ołówkowe miękkie idealne do dokładnego kolorowania, zestaw kredek o szerokiej gamie barw, najróżniejsze pisaki (w tym pachnące i zmazywalne). Jednym z hitów dla dzieci idących do szkoły jest dlugopis zmazywalny dla dzieci. Poza tym ogromną popularnością w kategorii zabawki plastyczne dla 3 latka cieszą się: książeczki z naklejkami wielokrotnego użytku, kolorowanki farbami dla dzieci, do których można od razu domówić farby bezpieczne dla dzieci, różnorodne kolorowanki dla dziewczynek i pozwalające przenieść wydruk w dowolne miejsce na kartce kalkomanie. Do hitów zalicza się również kolorowanka wodna, która pokazuje kolory podczas kontaktu z wodą.

×