Smoczki dla dzieci i niemowląt

Najlepsze smoczki dla dzieci i niemowląt

Smoczek u noworodka jest alternatywą dla ssania kciuka, które może spowodować powstawanie wad zgryzu, podrażniać podniebienie i jamę ustną. Dziecięce smoczki dla noworodka łatwo utrzymać w czystości. Nadają się one do sterylizacji i częstego mycia. Pamiętaj, aby przed pierwszym użyciem je wyparzyć. Higiena i pielęgnacja smoczków, szczególnie tych 0+, jest niezwykle ważna. To, jak szybko zapoznać niemowlę ze smoczkiem, jest kwestią indywidualną. Niektórzy polecają podać smoczek dla noworodka od razu po narodzinach, inni w momencie, gdy nauczy się ssać pierś.

Najlepszy smoczek dla niemowlaka to taki, który swoim kształtem przypomina pierś matki. Smoczki, podobnie jak kobiecy sutek, anatomiczne układają się w buzi maluszka, dlatego tak ważny jest kształt smoczka. Miękki silikon lub lateks o odpowiedniej strukturze naśladuje strukturę brodawki. Odpowiedni smoczek 0+ będzie optymalny dla niemowlęcia już od pierwszych dni życia, a także dla wcześniaków. Niewłaściwy smoczek u niemowlaka może zaburzać jego odruch prawidłowego ssania, co utrudni karmienie piersią lub butelką. Popularne rozmiary smoczków to: smoczki 0-6m+, 3m+, smoczki 6m+.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 33

Filtry

Jakie smoczki dla noworodka

Decydując się na konkretny dziecięcysmoczek należy zwrócić uwagę na jego rozmiar. Niemowle nie skorzysta ze smoczka dla dziecka rocznego lub 2 latka. Twój niemowlak z pewnością doceni dobrze dobrany smoczek niemowlęcy 0+. Pamiętaj, by wymienić smoczek, co kilka miesięcy lub gdy pojawią się na nim pierwsze ślady użytkowania.Dynamiczne smoczki dla dzidziusiów zachowują się skutek matki. Ma to na celu nie zaburzać laktacji. Pozwalają również na ssanie smoczka we własnym rytmie. Są podobne do tych o anatomicznym kształcie. Z kolei ortodontyczny smoczek u dziecka wspomaga naturalny rozwój jamy ustnej. Charakteryzuje je tarczka z otworami oraz dwustronna końcówka, dzięki którym policzki i nosek mają dużo miejsca. Polecają je ortodonci oraz logopedzi, ponieważ niwelują ryzyko powstawania wad zgryzu oraz wymowy u naszego brzdąca.

Smoczki dla dzieci

Potrzeba ssania jest naturalna, a ten odruch ssania pojawia się jeszcze przed narodzinami. Dzięki niemu dziecko otrzymuje pożywienie. Ssanie pomaga dziecku łagodzić ból, wyciszyć się i ukoić emocje. Ponadto, może ułatwić zasypianie i wpłynąć na poczucie bezpieczeństwa. Z tego właśnie względu naturalne jest ssanie piersi przez noworodka, nawet gdy nie jest głodny. Niemowlak poszukuje wówczas czułości i bliskości matki. Z tego powodu tak popularne są smoczki niemowlęce, które niekiedy bywają niezbędne. Warto wybrać smoczek, który będzie odpowiedni dla potrzeb malucha.

Smoczki dla małych dzieci

Smoczek pomaga w odwróceniu uwagi dziecka w stresujących sytuacjach, jak np. wizyty u lekarza. Warto wiedzieć, że dzięki smoczkom zmniejsza się ryzyko zespołu nagłego zgonu niemowląt. Nie powinien również zaburzać rytmu karmień. Odpowiedni smoczek dla rocznego dziecka pomaga dziecku się wyciszyć i nie zaburza pobierania pokarmu z piersi. Warto taki smoczek wybrać, by umożliwiał ssanie w indywidualnym rytmie.Niekiedy dziecko ze smoczkiem nie może się rozstać - nie warto jednak nadużywać smoczka. Dziecko smoczek powinno dostawać do momentu, gdy pojawią mu się jego pierwsze zęby. Niektóre maluchy ciężko oduczyć używania smoczka, jednak jest to niezbędne - zbyt długie sięganie po smoczek powoduje problemy ze zgryzem. To kiedy odstawić smoczek jest kwestią indywidualną.

Nasze smoczki dla dziewczynki i chłopca

W naszym sklepie dostępne są różne smoczki, dostosowane do dzieci w wieku do 3 lat, czyli 36 miesiąca życia, w wielu wariantach kolorystycznych. Dzięki temu znajdziesz u nas zarówno smoczek dla 2 latka, jak i smoczek dla chłopca. Posiadamy ogromny wybór smoczków dziecięcych, które będą idealnie dopasowane do buzi dziecka i wolne od BPA. Dostępne na rynku oraz w naszym sklepie są akcesoria, które ozdobią smoczek oraz pomogą go znaleźć, gdy zawieruszy się w łóżeczku. Sprawdź sam naszą ofertę!

×