Pisaki, mazaki i flamastry dla dzieci do malowania

Pisaki i flamastry dla dzieci - pierwsze próby wyrażenia siebie

Kolorowanie, malowanie i rysowanie to dla malucha rodzaj zabawy. Jako rodzic warto zwrócić uwagę na malunki dzieciątka. Wpływa to pozytywnie nie tylko na kreatywność ale również na zdrowie psychiczne dzieciątka. Brokatowe mazaki do kolorowania, czy kredki to świetna metoda, aby powoli wprowadzać maluszka w świat emocji. Możemy zachęcać brzdąca do malowania tego czego chcę lub jak się czuje. Możemy nauczyć brzdąca kojarzenia danego koloru z emocją, np. zielony może oznaczać radość, bo kojarzy się z wiosną, gdy trawa i drzewa rosną, a niebieski - smutek, bo kojarzy się z lodem i łzami. Markery pisaki brokatowe pięknie podkreślą najważniejsze elementy kolorowanki, takie jak błyszcząca złota korona, magicznie świecący różowy róg jednorożca. A pisaki z brokatem pięknie wypełnią srebrną zbroję księcia, pędzącego na swoim wiernym rumaku. Dobre flamastry dla dzieci powinny być różnokolorowe, bezpieczne, łatwe do otwarcia, a ich grubość powinna być dostosowana do dziecięcej dłoni.

Kolorowe flamastry i flamastry pastelowe, a rozwój dziecka

Na pierwszy rzut oka kolorowanie, malowanie oraz rysowanie nie wnosi zbyt wiele do rozwoju malucha. Na wielu twarzach maluje się wyraz zdziwienia, gdy dowiadują się, że tak prosta czynność intensywnie stymuluje umysł maluszka. Na to, że malowanie rozwija wyobraźnię i kreatywność dziecka, każdy powie "zgoda, ma to sens". Ale poza tymi oczywistymi korzyściami rysowanie i kolorowanie znacząco wpływa na prawidłowy i pozytywny rozwój sprawności manualnej naszej pociechy, czyli małej motoryki oraz zdrowia psychicznego, otwartości, umiejętności wyrażania swoich potrzeb, przeżyć i emocji. Pomaga to brzdącom nauczyć się komunikacji i interakcji z otaczającym je światem. Podsumowując na pierwszy rzut oka proste i mało znaczące czynności, takie jak rysowanie i kolorowanie znacząco wpływają nie tylko na zadowolenie i wybawienie się malucha ale również na jego naukę i rozwój.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 34

Filtry

Flamastry i mazaki, pisaki kolorowe - artykuły plastyczne dla Twojego malucha

Kolorowe mazaki do rysowania i brokatowe flamastry do kolorowania zachęcą Twoje dziecko do artystycznej aktywność od najmłodszych lat. Zabawa i nauka zajmują większość czasu maluszków. Kolorowe pisaki dla dzieci lub flamastry brokatowe w różnych kolorach będą zachęcać malucha do szkicowania i rysowania, co ma pozytywny wpływ na rozwój umiejętności motorycznych i wyobraźni. Malując i rysując brzdące przenoszą swoje wizje na kartkę i różne inne materiały. Kolorowe flamastry w dłoni dziecka stają się przedłużeniem jego wyobraźni. Kolorowanie daje dzieciom radość i potrafi skupić ich uwagę na dłuższą chwilę. A moment, w którym pociecha chwali się swoim nowym dziełem, jest jednym z piękniejszych wspomnień Rodzica.

Nasz sklep internetowy zapewnia szeroką ofertę artykułów piśmienniczych, do rysowania i kolorowania wysokiej jakości. W naszym sklepie dostępne są zarówno mazaki do kaligrafii jak i specjalne mazaki do rysowania oraz flamastry do kaligrafii dostosowane dla starszych. A dla młodszych między innymi najlepsze mazaki do szkoły, pachnące flamastry w pudełku, czy zmywalne flamastry do rysowania. Flamastry dwustronne mają malujące końcówki z obydwu stron, zazwyczaj jedna jest cienka, a druga ma większą grubość. Brokatowe pisaki dwustronne i mazaki dwustronne często mają stempelki z różnymi kształtami, np. gwiazdką, serduszkiem, księżycem i słoneczkiem.

Pisaki markery mazaki i flamastry - kolorowe artykuły artystyczne dla najmłodszych

Jeśli interesują Cię zabawki plastyczne lub zestaw artystyczny dla dzieci, nasz sklep oferuje szerokką gamę produktów do rysowania i malowania - proponujemy tradycyjne kolorowanki oraz wodne kolorowanki, kolorowanki farby, naklejki dla dzieci, dostępna jest także niejedna masa plastyczna. Oferujemy nie tylko mazaki czy długopisy dla dzieci. W sklepie whybaby kupisz wszystkie akcesoria do szkoły - kredki (w tym kredki ołówkowe) oraz farby dla dzieci. Niejedno dziecko interesuje kalkomania - znajdziesz u nas szeroki asortyment rozwijający umiejetności plastyczne dzieci.

Przez jakie etapy przechodzi dziecko rysując?

Pierwszym etapem przez jaki przechodzą maluchy jest "stadium bazgrania". Etap ten trwa mniej więcej dwa lata i zaczyna się bardzo wcześnie. Maluszek uczy się, że przesuwanie kredką lub pisakiem po powierzchni zostawia ślady. Brzdąc "rysuje" dla frajdy jaka płynie z samej czynności tworzenia się szlaczków i wzorów. Nie próbuje jeszcze nic stworzyć. Po jakimś czasie dzieciątko zaczyna zauważać efekty swojej zabawy i to, że konkretne ruchy tworzą powtarzalne kształty.

Mniej więcej w okresie między trzecim, a czwartym rokiem życia dzieci zaczynają rysować konkretne kształty. Pojawiają się kanciaste szkice domu lub rodziców (często składających się z kółka i paru kresek). Podczas tej fazy zalecane jest, aby zachęcać dziecko do nauki rysowania kształtów: kółeczek, prostokątów, kwadracików itp. Około szóstego roku życia dziecko wchodzi w "studium uproszczonego schematu". Na tym etapie maluch rysuje zwykle kanciaste, uproszczone postacie i zwierzątka, a im starsze staje się dziecko tym lepiej uczy się przedstawiać trójwymiarową przestrzeń w swojej sztuce.

Mazak zmywalny - idealny do pierwszych przygód z malowaniem

Mazaki zmywalne dla dzieci i pisaki zmywalne dla dzieci pozwalają brzdącom samodzielnie tworzyć obrazki i magiczne projekty, z poczuciem że ich praca jest bezpieczna. Magiczne pisaki zmywalne umożliwiają dzieciom malowanie, z możliwością zmazania linii, kształtów i kolorów w dowolnym momencie. Magiczny pisak zmywalny sprawi, że mali artyści będą mogli zmienić swoje malunki, jeśli spodoba im się nowa barwa lub kształt. Kolorowe flamastry zmazywalne przeznaczone są dla kilkuletnich maluchów, aby nie musiały martwić się o detale i denerwować, że wyjechały za linię. Kolorowe flamastry zmywalne to produkt dopasowany dla najmłodszych, zostawiają intensywne barwy, bez konieczności mocnego przyciskania do powierzchni. Są łatwe do zmywania z tkanin, mebli i papieru. Wystarczy przetrzeć mokrą szmatką. Są również pisaki pędzelkowe ze specjalnym rodzajem końcówki, która jest miękka i ułatwia szybkie kolorowanie dużych powierzchni.

Magiczne mazaki dla dzieci - zaczaruj dziecka świat

Magiczne flamastry z brokatem sprawią, że świat dziecka będzie nieco bardziej zaczarowany. Czym zestaw magicznych mazaków będzie różnić się od innych mazaków? Magicznymi mazakami maluch może rysować, malować, zmieniać kolory i zmazywać. Doskonale sprawdzą się jako prezent, maluszek może korzystać z nich przez długi czas, wymyślać nowe zastosowania, zaskoczyć kolegów i koleżanki. Poza świetną zabawą magiczne mazaki umożliwią dziecku eksperymentowanie z kolorami, rozwijanie umiejętności manualnych, małej motoryki, kreatywności i wyobraźni.

Flamastry zapachowe - pobudzą zmysły każdego dziecka

Flamastry i mazaki zapachowe przeznaczone są do kolorowania i rysowania na papierze. Pachnące mazaki mają inny zapach przypisany do każdego koloru. Są bezpieczne dla dzieci i można je łatwo zmywać z odzieży oraz skóry. Pisaki zapachowe i pachnące pisaki żelowe idealnie nadają się do zaznaczania konturów na rysunkach oraz pierwszych przygód z pisaniem liter. Nadają się również do precyzyjnego pisania na jasnym lub ciemnym papierze. Mazaki pachnące naszej marki można zakupić poprzez przeglądarkę internetową z dostawą do domu lub paczkomatu. Szeroki zakres rodzajów pisaków, mazaków, flamastrów oraz długopisów i konkurencyjne ceny gwarantują, że każdy klient znajdzie produkt zgodny z jego potrzebami. Flamastry grube są świetne dla starszych dzieci, które mają nieco większe dłonie, sprawiają że kolorowanie dużych powierzchni idzie o wiele szybciej. Są to wydajne narzędzia piśmiennicze, z których dziecko może skorzystać, aby usprawnić kolorowanie.

×